Hartwig Medical Foundation

GENAYA: Informatieve middagen en rondleidingen in januari 

GENAYA: Informatieve middagen en rondleidingen in januari 

19-12-2022

Op woensdag 11 januari en vrijdag 20 januari 2023 organiseert het GENAYA-projectteam van Hartwig Medical Foundation informatieve middagen over GENAYA. …

Minister Kuipers neemt economische analyse van brede moleculaire diagnostiek bij kanker in ontvangst 

Minister Kuipers neemt economische analyse van brede moleculaire diagnostiek bij kanker in ontvangst 

16-11-2022

Minister Ernst Kuipers van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft op 16 november 2022 een rapport over de …

In de media: Betere diagnostiek zorgt voor betere behandeling

In de media: Betere diagnostiek zorgt voor betere behandeling

28-09-2022

Bron: Bijlage bij het Financieele Dagblad 28-9-22 Kennis over de genetische eigenschappen van een tumor blijkt een grote hulp bij …

Belangrijk om naast kennis over de patiënt meer kennis te hebben van de tumor van de patiënt

Belangrijk om naast kennis over de patiënt meer kennis te hebben van de tumor van de patiënt

13-09-2022

Wat zijn de ervaringen van behandelend artsen met Whole Genome Sequencing (WGS)? Maken ze gebruik van deze complete DNA-test en …

Mariska Kool gestart als lid Data Access Board Hartwig Medical Foundation

Mariska Kool gestart als lid Data Access Board Hartwig Medical Foundation

29-07-2022

Op 1 juli 2022 is Mariska Kool, advocaat op het gebied van ICT-recht en partner bij advocatenkantoor The Data Lawyers, …

Constantijn van Oranje voorzitter raad van toezicht Hartwig Medical Foundation

Constantijn van Oranje voorzitter raad van toezicht Hartwig Medical Foundation

19-07-2022

Constantijn van Oranje heeft donderdag 14 juli Robbert Dijkgraaf opgevolgd als voorzitter raad van toezicht van Hartwig Medical Foundation. Prins …

Hartwig Medical Foundation past werkwijze aan en werkt door

Hartwig Medical Foundation past werkwijze aan en werkt door

23-03-2020

In deze bijzondere tijd waarin we de verspreiding van het Coronavirus tegen gaan, hebben we onze werkwijze aangepast. Rekening houdend …

Koos van der Hoeven nieuw directielid Hartwig Medical Foundation

Koos van der Hoeven nieuw directielid Hartwig Medical Foundation

10-01-2020

Met ingang van 1 januari 2020 is prof. dr. ir. J.J.M. (Koos) van der Hoeven (‘52) benoemd tot derde directielid …

‘Uitdaging voor iedereen om de deelname aan studies te verhogen’

‘Uitdaging voor iedereen om de deelname aan studies te verhogen’

18-06-2018

“Vanaf het begin heb ik geloofd in de waarde die whole genome sequencing kan hebben in de zoektocht naar nieuwe …

‘Bewondering voor enthousiasme om door beton heen te breken’

‘Bewondering voor enthousiasme om door beton heen te breken’

18-06-2018

‘Jan en alleman nemen het woord personalised medicine in de mond, maar het lukt maar weinigen daar echt handen en …

‘Data Hartwig short cut voor onderzoek naar chemoresistentie ovariumkanker’

‘Data Hartwig short cut voor onderzoek naar chemoresistentie ovariumkanker’

20-03-2018

Wigard Kloosterman, associate professor UMC Utrecht afdeling genetica (Center for Molecular Medicine) ‘Al een paar jaar zijn we bezig met …

Accreditatie voor WGS-laboratorium

Accreditatie voor WGS-laboratorium

21-12-2017

Het Whole Genome Sequencing (WGS) laboratorium van Hartwig Medical Foundation kreeg op de valreep van 2017 de ISO 17025 accreditatie …

Terug naar het laatste nieuws

Blogs

Luisteren, verbinden en bruggen bouwen om impact te maken voor patiënten met kanker

Luisteren, verbinden en bruggen bouwen om impact te maken voor patiënten met kanker

19-01-2026

Zo omschrijft Robert Jan Lamers zijn rol als managing director van Hartwig Medical Foundation. Sinds vier maanden geeft hij leiding …

Lees verder
Opinie | Geneesmiddelenbeleid moet gebaseerd zijn op praktijkdata 

Opinie | Geneesmiddelenbeleid moet gebaseerd zijn op praktijkdata 

15-08-2025

Het recente besluit van het Zorginstituut om kostbare kankermedicatie in de praktijk te herbeoordelen is een logische stap – maar …

Lees verder
Van data naar daadkracht: de zorg van 2040 begint met wat we nú durven doen

Van data naar daadkracht: de zorg van 2040 begint met wat we nú durven doen

13-06-2025

Het is 2040. De zorg is niet langer een verzameling losse schakels, maar een samenhangend geheel waarin mensen, technologie en …

Lees verder
Kanker een zeldzame ziekte?

Kanker een zeldzame ziekte?

28-02-2025

Het zal voor velen een verrassing zijn dat op deze internationale zeldzame ziektedag (28 februari) ook een groot aantal kankersoorten …

Lees verder
Met data bijdragen aan betere zorg

Met data bijdragen aan betere zorg

03-04-2023

In de vijf en een half jaar dat ik hier nu werk, is mijn werk alleen maar interessanter geworden. Ik …

Lees verder
Opnieuw leren communiceren 

Opnieuw leren communiceren 

19-12-2022

Als arts heb je een intrinsieke behoefte om continu te blijven leren. De ontwikkelingen in je vakgebied vragen daar natuurlijk …

Lees verder
Afwisselend werk met maatschappelijk belang 

Afwisselend werk met maatschappelijk belang 

07-11-2022

Inmiddels werk ik alweer vijf jaar bij Hartwig Medical Foundation. Het is mijn eerste baan en ik vind nog steeds …

Lees verder
De unieke dataset van Hartwig Medical Foundation heeft onze visie op uitgezaaide kanker verrijkt

De unieke dataset van Hartwig Medical Foundation heeft onze visie op uitgezaaide kanker verrijkt

12-01-2022

Met trots toont een hoogleraar mij een minuscuul fragment van het humane genoom aan haar muur; het betreft een uitdraai …

Lees verder

Video's

Wat is het GENAYA-project?

Wat is het GENAYA-project?

04-02-2025

Annelieke Willemsen, internist-oncoloog Tergooi MC:   “GENAYA is een project voor mensen bij wie tussen de leeftijd van 18 tot …

Lees verder
GENAYA: de beste zorg door samenwerking tussen ziekenhuizen 

GENAYA: de beste zorg door samenwerking tussen ziekenhuizen 

04-02-2025

Annelieke Willemsen, internist-oncoloog Tergooi MC:   “We werken samen met alle ziekenhuizen in de regio en hebben altijd korte lijntjes …

Lees verder
Wat vindt de patiënt van diagnostiek en behandeling vanuit een regionaal ziekenhuis?

Wat vindt de patiënt van diagnostiek en behandeling vanuit een regionaal ziekenhuis?

04-02-2025

Annelieke Willemsen, internist-oncoloog Tergooi MC:  “Mijn ervaring met GENAYA is dat mensen het enorm waarderen dat we dit onderzoek kunnen …

Lees verder
Tergooi en GENAYA; iedere patiënt de kans geven om extra behandelmogelijkheden te krijgen

Tergooi en GENAYA; iedere patiënt de kans geven om extra behandelmogelijkheden te krijgen

04-02-2025

Wies Tönis, verpleegkundig specialist in Tergooi MC:   “Ons doel bij deelname aan het GENAYA-project is ervoor te zorgen dat …

Lees verder
Wat is GENAYA, wat is de rol van de verpleegkundig specialist, hoe gaat het proces?

Wat is GENAYA, wat is de rol van de verpleegkundig specialist, hoe gaat het proces?

04-02-2025

Wies Tönis, verpleegkundig specialist in Tergooi MC: “Als verpleegkundig specialisten verbinden wij het verpleegkundige en het medische domein.   We …

Lees verder
Onderzoek – als tumoren bij jonge mensen anders zijn, zijn de behandelingen dat dan ook? 

Onderzoek – als tumoren bij jonge mensen anders zijn, zijn de behandelingen dat dan ook? 

04-02-2025

Winette van der Graaf, internist-oncoloog in het Antoni van Leeuwenhoek: “Wij denken dat jongere patiënten genetisch andere tumoren zouden kunnen …

Lees verder
GENAYA: data verzamelen voor patiënten van nu en van de toekomst

GENAYA: data verzamelen voor patiënten van nu en van de toekomst

04-02-2025

Winette van der Graaf, internist-oncoloog in het Antoni van Leeuwenhoek: “In GENAYA worden heel veel data verzameld, en dat is …

Lees verder
Verzamelen van gegevens en dus kennis over kanker bij jonge mensen is belangrijk

Verzamelen van gegevens en dus kennis over kanker bij jonge mensen is belangrijk

04-02-2025

Winette van der Graaf, internist-oncoloog in het Antoni van Leeuwenhoek: “Het is zo ontzettend belangrijk om van de jongere patiënten …

Lees verder
GENAYA: hoop op een persoonlijke behandeling voor jonge patiënten

GENAYA: hoop op een persoonlijke behandeling voor jonge patiënten

04-02-2025

Rhodé Bijlsma, internist-oncoloog in het UMC Utrecht: “Wat ik hoop dat GENAYA gaat opleveren is dat we voor deze jongvolwassenen, …

Lees verder
Patiënten doen graag mee aan onderzoek – voor zichzelf en voor anderen

Patiënten doen graag mee aan onderzoek – voor zichzelf en voor anderen

04-02-2025

Winette van der Graaf, internist-oncoloog in het Antoni van Leeuwenhoek: “Het is interessant ook om te zien dat de motivatie …

Lees verder
Wat is GENAYA?

Wat is GENAYA?

04-02-2025

Rhodé Bijlsma, internist-oncoloog in het UMC Utrecht: “GENAYA is een project met twee doelen.   Enerzijds voor de patiënt zelf om …

Lees verder
Wat vinden patiënten van GENAYA?

Wat vinden patiënten van GENAYA?

04-02-2025

Rhodé Bijlsma, internist-oncoloog in het UMC Utrecht: “Mijn ervaring is dat de meeste patiënten ook inderdaad deel willen nemen aan …

Lees verder
Hoe vind je de juiste patiënten voor GENAYA?

Hoe vind je de juiste patiënten voor GENAYA?

04-02-2025

Hoe vind je de juiste patiënt voor GENAYA?   Rhodé Bijlsma, internist-oncoloog in het UMC Utrecht: “Deels zijn deze patiënten mensen …

Lees verder
Wat doet Hartwig Medical Foundation?

Wat doet Hartwig Medical Foundation?

03-03-2023

In 2015 is Hartwig Medical Foundation opgericht om systematische DNA-analyses en koppeling van genetische patiënt- en behandelgegevens landelijk mogelijk te …

Lees verder
Van biopt tot patiëntrapport 

Van biopt tot patiëntrapport 

03-03-2023

De uitgebreide DNA-test biedt vaak extra kansen op behandeling voor de patiënt met kanker. Met de techniek Whole Genome Sequencing …

Lees verder

Wilt u op de hoogte blijven van nieuwe ontwikkelingen?

Abonneer u op onze nieuwsbrieven

Meer weten over de complete DNA-test?

Ga naar OncoAct.nl